Dřevostavby a zimní zahrady

Někteří z Vás uvítají ke svému rodinnému domu i zimní zahradu. Pobyt v zimní zahradě Vám zaručí výbornou relaxaci po rušném dni k celkovému uvolnění, dobití energie a nálady.

 

Skleněná přístavba k dřevostavbě je atraktivní nejen z venku, ale i útulná a účelná uvnitř. Zimní zahrada, která je koncipována jako samostatný obytný prostor by měla mít podlahovou plochu nejméně 15m² s hloubkou alespoň 3m.

 

Účel zimní zahrady rozhoduje o tom, jaké má být celkové požadované klima a to rozhoduje o volbě materiálů a technických zařízení jako je vytápění, větrání a stínění. Zejména u celoročně obývaných zahrad je nutné dbát na celkovou tepelnou izolaci a dostatečně koncipovat technické zařízení pro vytápění a případně stínění.  

 

Stínění se nesmí podcenit zejména u zahrad orientovaných k jihu a západu neboť od jara do podzimu se stávají bez dostatečného zastínění neobyvatelnými. Na jejich plochu dopadá obrovské množství slunečních paprsků a ani sebelepší větrání nedokáže snížit interiérovou teplotu na dostatečnou úroveň.

V případě, že se rozhodnete pro zimní zahradu, rádi Vám realizaci zajístíme na klíč.

 

Zimní zahrada 3  Zimní zahrada - pohled 2

 

Zimní zahrada 1  Zimní zahrada 3