Atypický bungalov praxe 

Zdeňka Zvěřinová - studentka 3. ročníku, Fakulta stavební ČVUT

 

Dřevostavba a praxe studentky Jsem studentkou 3. ročníku oboru: Architektura a stavitelství. Během studia máme povinnou odbornou praxi, která by nám lépe přiblížila prostředí, ve kterém se budeme v budoucnu pohybovat. 

Praxe probíhala jednou týdně, kdy jsme měli možnost sledovat výstavbu rodinného domu od počátečních výkopových prací až do konečného stadia výstavby. Jednalo se o rodinnou nízkoenergetickou dřevostavbu, atypického stylu.

Byli jsme dokonale seznámeni s projektovou dokumentací, plány a technologiemi, které zde byly použity. Při dojíždění na stavbu jsme sledovali postupný vývoj, montáže a postupy jednotlivých stavebních úkonů, práci na staveništi, komunikaci stavbyvedoucího s klienty, kdy je potřeba se co nejlépe přizpůsobit daným okolnostem a případně změnit, či dořešit drobnosti, které jsou investorem dodatečně požadovány. Stavbyvedoucí nás také po celé stavbě prováděl a odBungalov exteriérpovídal na naše dotazy. V průběhu týdne nám pak byla zasílána fotografická dokumentace a zpráva o výstavbě, která se uskutečňovala za naší nepřítomnosti.

S praxí jsem byla velmi spokojena, neboť mi dobře přiblížila reálné prostředí spolupráce mezi investory, stavební firmou i samotnými řemeslníky. Viděla jsem postupnou výstavbu nízkoenergetické dřevostavby po jednotlivých krocích i důkladné řešení konstrukčních detailů. 

 

Zvěřinová Zdeňka