Bungalov - zpráva z odborné praxe

Jakub Šlik – student 4 ročníku, Fakulta stavební ČVUT

 

Výstavba dřevostavby a studentiJsem studentem 4. ročníku ČVUT Fsv oboru Architektura a stavitelství. V průběhu vysokoškolského studia je nutné absolvovat odbornou praxi ve stavební firmě či projekční kanceláři. Při hledání odborné praxe na internetu jsem narazil na firmu SPIRAX s.r.o.,  která mě velice zaujala a umožnila mi sledovat stavbu u realizační stavební firmy. Při vzájemné domluvě jsem praxi v této společnosti absolvoval, a to v letních měsících. 

Zajímám se především o výstavbu nízkoenergetických dřevostaveb zejména typu bungalov s použitím různých technologií jak difúzně uzavřených tak i otevřených.

Praxe byla vedena formou dojíždění na výstavbu rodinného domu, který se nacházel za Prahou. Na stavbu jsem s ostatními účastníky praxe dojížděl jednou týdně. Tím nám bylo umožněno vidět rychlý postup výstavby. Dům byl stavěn pomocí technologie Fermacell, jejíž výhoda je zejména v pevnosti desek. Odborná praxe začínala výstavbou od samotné základové desky až po předání dřevostavby jejímu investorovi. V průběhu celého týdne nám byly postupně sděleny informace o postupu stavby, které byly doplněny o fotografie.

V průběhu navštěvování výstavby mi byly vždy vysvětleny veškeré otázky týkající se výstavby i řešení jednotlivých detailů.

Jakub Šlik