ZPRÁVA O PRAXI

Jsem studentkou třetího ročníku střední odborné školy stavební v Kolíně.

 

Dřevostavba interiérBungalov a stáž studentůJako každý ze studentů naší školy jsem měla povinnost obstarat si praxi v oblasti stavebnictví. Zkoušela jsem oslovit více stavebních firem, ale zjistila jsem, že buď praxi pro studenty neprovádí, nebo spíš preferují spíš studenta než studentku. Většinou jsem se setkala s tím, že oslovené firmy neměly zájem hlavně z důvodu, že nemají pracovníka na stavbě, který by se mi věnoval a tak hledání praxe mi trvalo skoro měsíc. Nakonec se zadařilo. Nejdříve jsem byla seznámena s technologiemi výstavby i jednou z právě realizovaných staveb, na kterou jsem v následujících dnech měla možnost jezdit. Seznámit se tak přímo na stavbě s již dřevostavbou ve fázi jednoho měsíce před předáním rodinného domu novým majitelům. Má praxe požadovaná školou trvá pouze 3 týdny.

Proto jsem měla možnost se seznámit s fotodokumentací stavby od počátku výstavby, až po dobu kdy jsem se jela podívat poprvé na staveniště. Díky tomu jsem se lépe orientovala v terénu, kdy jsem dřevostavbu viděla a seznamovala se s detaily, které mne zajímaly nebo mi nebyly úplně jasné.

Na stavbě jsem mohla vidět, z čeho se skládá opláštění rodinného domu, a mohla jsem posoudit výhody dřevostavby. Při každé denní návštěvě bylo vidět, jak postupuje práce, zároveň i skladbu konstrukčních detailů.

S praxí u stavební firmy, která realizovala zakázku, jsem byla velmi spokojena. Bylo mi předáno co nejvíce zkušeností a informací z oblasti dřevostaveb. Díky tomu jsem se v praxi setkala s tím, co jsem doposud znala jen z teorie a výuky na škole.

 

Kateřina Bezuchová